Auto Części Zielonki - Sklep z częściami do Peugeot

Czym zakonserwować podwozie 407 sw

Auto:
Peugeot 407 sw ST Komfort 2.0 136km PB

Czym zakonserwować podwozie 407 sw

Postprzez Krzysztof407 » 22 mar 2015, o 21:19

Witam co polecacie do konserwacji podwozia 407 :?: :?:
I czy mianowicie zrobić to samemu czy oddać do zakładu, który się tym zajmuje jeśli tak to w jakiej jest cenie konserwacja takiego nadwozia :?: :?:
Prędkość to religia,
Wszyscy jesteśmy ćpunami,
Zamiast ścieżki, mamy podwójną ciągłą,
Zamiast igły, pedał gazu,
Zamiast odlotu, czerwoną strefę na liczniku,
Naszą metą jest horyzont

Auto:
Peugeot 406 2.0 HDi 110 KM 2000 r.

Re: Czym zakonserwować podwozie 407 sw

Postprzez Łukasz » 28 mar 2015, o 12:34

Zależy czy masz odpowiednie warunki. W moim przypadku były.
Mam kanał oraz kompresor. Potrzebny będzie również pistolet do konserwacji:
pistolet.jpg

oraz pistolet do ropowania:
PISTOLET-DO-ROPOWANIA.jpg

Pierwsze odtłuściłem podwozie pod ciśnieniem benzyną ekstrakcyjną. Następnie sprawdziłem, czy nie ma jakiś śladów korozji, które trzeba zamalować przed konserwacją. Jak już było wszystko OK, zakonserwowałem podwozie używając środka do konserwacji podwozia firmy BOLL.

Przykładowy filmik -> Konserwacja podwozia BOLL
Inny filmik -> Napraw Sam "se01e05" Konserwacja Podwozia

Środek ten polecił mi kolega mechanik, dlatego go kupiłem. Zużyłem chyba 3 puszki.
Obrazek

Auto:
Peugeot407

Postprzez palący » 28 kwi 2015, o 23:42

Krzysztof407 napisał(a):Witam co polecacie do konserwacji podwozia 407 :?: :?:
I czy mianowicie zrobić to samemu czy oddać do zakładu, który się tym zajmuje jeśli tak to w jakiej jest cenie konserwacja takiego nadwozia :?: :?:

Zalecałbym oddać do zakładu, bo na pewno będzie dokładniej zrobione i z gwarancją. Ja płaciłem 1200zł.

Auto:
Peugeot 407 2.0 PB ST KOMFORT

Postprzez Tommi878 » 29 kwi 2015, o 15:54

palący napisał(a):Zalecałbym oddać do zakładu, bo na pewno będzie dokładniej zrobione i z gwarancją. Ja płaciłem 1200zł.

Przed konserwacją ściągali u Ciebie osłony plastikowe podwozia? pytam bo na dniach zamierzam oddać auto do zabezpieczenia i chciałbym wiedzieć czy później nie będzie problemu z ponownym montażem tych osłon.

Auto:
Peugeot 407 2.0 PB ST Komfort

Postprzez sebix » 25 paź 2016, o 15:28

Ktoś z Was robi sam zabezpieczenie i może ocenić efekt po 2-3 latach- jak to wygląda?

Auto:
Peugeot 407SW, 2.0, 2005

Postprzez Toms33 » 4 sie 2017, o 11:14

Można śmiało zrobić samemu konserwacje i nie będzie ona wcale gorsza od tej zrobionej przez firmę, wystarczy tylko dobrze się przyłożyć i poświęcić trochę czas. Pierwsze to zdemontować plastikowe osłony (niektóre spinki mogą być skorodowane i trzeba będzie kupić nowe - na allegro znalazłem nówki po 3,5 zł za sztukę) oraz zbiornik paliwa bo często nad nim są ogniska korozji. Następnie mycie podwozia myjką wysokociśnieniową, usunięcie ewentualnych ognisk korozji szczotą drucianą na wiertarce lub szlifierce kątowej (polecam szczotki z grubym drutem - lepiej i skuteczniej czyszczą), odtłuszczenie miejsc po usuniętej korozji benz. ekstrakcyjną, później należy te miejsca zamalować podkładem epoksydowym, który zabezpieczy je przed korozją. Po wyschnięciu całe podwozie odtłuszczamy np. benz. ekstrakcyjną, zabezpieczamy elementy, które nie mają być konserwowane tj. tłumik, wahacze, sprężyny itp. Następnie sprężarka ustawiona na 4 bary, pistolet do konserwacji taki jak pokazał Łukasz, środek Boll i jedziemy. Środek trochę długo schnie więc dobrze jak auto postoi ze dwa dni zanim zaczniemy wszystko składać. Jak wszystko jest dobrze zrobione to konserwacja jest trwała. U mnie po trzech latach wszystko jest ok.

Powrót do Podwozie