Zapala się esp i gaśnie silnik

Auto:
Peugeot 407 2.0 Pb 2005r

Zapala się esp i gaśnie silnik

Postprzez andryu » 22 maja 2015, o 08:34

Witam, jestem nowy ale szukałem na forum i nie mogę znaleźć odpowiedzi na moją awarię. Tak jak w opisie mam problem , najpierw pojawiła się sytuacja że jak poszedłem na zakupy to po powrocie nie mogłem zapalić swojego puga, po podłączeniu do kompa elektryk stwierdził że aku do wymiany bo nawet nie może się połączyć w trakcie rozruchu wywala go bo jest zbyt male napięcie. Kupiłem nowy aku i rzezcywiście odpalał, ale pojawił się drugi problem, zaczeła zapalać się ESP i gaśnie silnik, wyłącze zapłon i uruchamia się normalnie tylko że przez jakiś czas świeci się ESP i później gaśnie, i tak co jakiś czas jak się zapali to w trakcie jazdy miejskiej powoli, silnik gaśnie. Pojechałem jeszcze raz pod kompa i pokazało tylko jakiś błąd cewki na 1 i 2 cylindrze ale co to ma wspólnego z ESP i że gaśnie silnik. Pare dni temu kulminacja, wróciłem do domu i na podwórku jakoś poszarpywał, wstawiłem do garażu i amen, nie chce wogóle odpalić, nie wiem czy to istotne ale chyba jak przekręcę zapłon to nie słychać pompki paliwowej ze zbiornika, czy powinno jąbyć słychać za każdym przekręceniem zapłonu? Już naprawdę nie wiem co może być, może ktoś pomoże., mam drugiego puga 307 1.6 Pb i mam pytanie czy może podmienić cewkę, czy to może być przyczyna że nie chce zapalić i czy od 1.6 pasuje do 2.0

Auto:
Peugeot 407 2.0 Pb 2005r

Re: Zapala się esp i gaśnie silnik

Postprzez andryu » 14 cze 2015, o 20:39

mam jeszcze pytanie czy problemem tego wszystkiego może być ten sterownik przy akumulatorze obok sterownika silnika

Auto:
Peugeot 407 1.8 115 LPG BRC

Postprzez maciejkock » 4 kwi 2018, o 16:36

Odkopuję, ponieważ dotknął mnie podobny jak nie ten sam problem.
Tydzień temu kupiłem 407 1.8 115 benzyna + Gaz BRC. Samochód regularnie serwisowany w ASO był.
4 dni jeździł bez problemu. Czasem się dławił i szarpał na niskich obrotach na gazie, ale to czeka na wizytę we wtorek u gazownika, który montował sprzęt.
Wczoraj miałem problem. Chciałem mu zrobić dzień dziecka i przewieźć go trochę na benzynie.
Jak codzień odpaliłem rozgrzał się. Wyłączyłem LPG i ruszyłem w trasę.
Nie wyjechałem z miasta jak mi zasłabł na światłach. Ja próbuję ruszyć, a on zgasł (nie obciążony) wyświetlając błąd ESP i Lampkę Olejową.
No to spróbowałem zakręcić - NIC* (*- Zapala komputer, na ekranie i tablicy wszystko OK, Checki przechodzi pozytywnie, jak wzbudzam rozrusznik - to nie kręci nawet, tylko słychać "cyknięcie" przekaźnika).
Stoczyłem się w bezpieczne miejsce i zacząłem kombinować.
Po wypięciu sterownika LPG i powrocie do kabiny, zaczął kręcić rozrusznik - samochód nie palił.
Wpiąłem sterownik LPG ponownie, rozrusznik zakręcił, samochód zapalił. Przejechałem dwa skrzyżowania i to samo! Gratis wyłapałem na ekranie Depollution Faulty taki błąd. Wypiąłem sterownik LPG, wpiąłem zakręciłem odjechałem.
Przejechałem 3 kilometry i już nie na postoju tylko w trakcie jazdy. Z tym, że tutaj wypięcie i wpięcie sterownika LPG, nie pomogło. Dopiero zaczął kręcić po zdjęciu klemy z akumulatora. Dojechałem do domu. Dziś wsiadłem i 40minut jazdy miejskiej i żadnego problemu. Nie zgasł, nie wysypał błędu wszystko tak jak być powinno.
Liczę na pomoc bardziej doświadczonych użytkowników ;)
Czytałem wiele i mam jeszcze większy mętlik. Czekam na wizyte u gazownika, najpierw. Ale chciałbym wiedzieć już... Może ktoś coś?
Z Góry dziękuję za wszelkie informacje.

Auto:
peugeot 407

Postprzez Levis » 14 maja 2018, o 13:19

I jak udało Ci się rozwiązać problem, albo wiesz przynajmniej co było powodem takiego zachowania samochodu? Może napisz co i jak, komuś może przydadzą się Twoje doświadczenia. Według mnie problemem może być elektronika. Byłeś może w jakimś serwisie? Miałem podobny problem i wadliwy okazał się jeden ze sterowników. Naprawy dokonałem we Wrocławiu w Rapid Auto. Być może i Tobie będą w stanie pomóc, o ile jeszcze nie rozwiązałeś problemu. Tu masz ich stronkę http://rapidauto.pl. Daj znać co i jak.

;)

Auto:
Peugeot 407 SW

Postprzez Albercik321 » 17 lut 2019, o 17:50

Jedynym rozwiązaniem to podłączyć go pod Diagboxa i sprawdzić błędy.

Powrót do Układ Elektryczny