Klapa bagażnika sedan - tym razem się nie zamyka

Auto:
Peugeot 407 2.0 HDI

Klapa bagażnika sedan - tym razem się nie zamyka

Postprzez sebo8503 » 1 lip 2018, o 21:37

Witam

Mam problem z klapą bagażnika ( sedan). Otóż mimo że auto jest zamknięte centralnym zamkiem, to klapę bagażnika wciskając zero na klapie
spokojnie można otworzyć. ( to że od razu odpala się alarm to juz inna sprawa)
Sama klapa oczywiscie zatrzaskuje sie, gdy jest zamknieta to podniesc jej juz nie mozna ale wciskajac zero otwiera sie zawsze.
Zablokowanie także klapy z pozycji radia opcją "pernament boot loocking" też nie działa. Czy auto jest otwarte czy zamknięte czy z pilota czy z kluczyka klapę mozna zawsze otworzyc wciskając zero. Podczas blokowania zamków słychac ze blokują się drzwi natomiast w klapie nie słychać nic ani przy otwieraniu auta ani przy zamykaniu.
Szukałem sporo ale kazdy ma problemy ze klapa sie zablokowała i nie chce sie otworzyc natomiast ja nie moge jej zamknąć i z takimi problemami na sieci raczej sie nie spotkalem .
Poza tym mam pytanie odnosnie kluczyka. To scyzoryk z trzema przyciskami kłódka otwarta , kłodka zamknieta oraz otwarta klapa bagażnika. Cale auto moge otworzyc zarówno przyciskiem " kłódka otwarta" oraz przyciskiem z symbolem otwartego bagażnika. Nie powinno byc tak ze przycisk z bagaznikiem otwiera TYLKO bagażnik ??

Powrót do Układ Elektryczny