Auto Części Zielonki - Sklep z częściami do Peugeot

Zamiar kupna 407 sw

Auto:
Peugeot 407 SW

Zamiar kupna 407 sw

Postprzez Soltys-85 » 21 lut 2017, o 21:00

Witam przymierzam się do kupna 407 sw i miał bym kilka pytań odnośnie tego auta generalnie w grę wchodzi jednostak napędowa 2.0 136km . Moja prośba jest taka na co najbardziej zwrócić uwagę ? I co możecie powiedzieć o tych autach z automatyczną 4 stopniową skrzynią biegów ?
Pozdrawiam i dzięki wszystkim za opinie

Auto:
Peugeot 407SW, 2.0, 2005

Re: Zamiar kupna 407 sw

Postprzez Toms33 » 3 sie 2017, o 07:59

Pewnie już auto zakupiłeś, ale ja dla ewentualnych przyszłych zainteresowanych podzielę się swoją opinią na temat tego auta, bo jeżdżę nim już czwarty rok. Przez pierwsze trzy lata od zakupu auto spisywało się bez zarzutu. Silnik 2.0 136 km wyposażyłem w instalację gazową, która spisuje się rewelacyjnie. Niestety po trzech latach (auto ma obecnie 12 lat, rocznik 2005) zaczęły się schody z elektroniką. Najpierw wysiadło mi esp. Pojawił się komunikat na wyświetlaczu, że nie działa. A wcześniej dzięki temu systemowi żona nie wylądowała zimą w rowie. Zacząłem zgłębiać temat i okazało się że jest uszkodzony czujnik kąta skrętu. Co ciekawsze samego czujnika się nie kupi bo jest on zespolony z przełącznikiem kierunków, świateł, wycieraczek, tempomatu i sterowania radiem - koszt nowego w granicach 1500 zł. Odpuściłem sobie naprawę. Wcześniej padła mi cewka zapłonowa (dość powszechna usterka w tych autach). Zakup nowej 350 zł. Ostatnio w trakcie wczasów 450 km od domu, auto na parkingu zgasiłem i już nie odpalił. Mechanik którego udało mi się namówić na naprawę zdiagnozował przy pomocy kompa że padła cewka zapłonowa. Zakupiłem nową za 410 zł i okazało się że to nie cewka. Diagnoza padła na uszkodzony komputer (cena wg mechanika 4000 zł). Skończyło się lawetą za którą zapłaciłem 1500 zł + niepotrzebna cewka 410 zł. Po powrocie i dogłębnej analizie nin. forum doszedłem że padł BSM. Nowy BSM 960 zł w ASO. Zdecydowałem się na używany za 160 zł. Po wymianie BSM zaczął czasami się wyświetlać błąd ABS. Diagnoza PP2000 wykazała uszkodzenie czujnika w tylnym prawym kole, aczkolwiek z tego co wyczytałem na forum nie koniecznie może to być to. Także po tych doświadczeniach doszedłem do wniosku że pozbędę się tego auta bo moja cierpliwość do niego się powoli kończy. Oczywiście dodam do tego że konieczne jest raz na jakiś czas popryskać kontaktem do połączeń elektrycznych kostki w lampach tylnych żeby nie sygnalizował błędów spalonych żarówek, wymienić co jakiś czas kostki w przednich lampach bo się regularnie wypalają. Przyzwyczaić się do latającego lusterka zewnętrznego, które się po jakimś czasie luzuje, regularnie wymieniać gumy drążka stabilizacji tylnego zawieszenia (raz w roku) , które po kilku tysiącach kilometrów piszczą jak cholera, i jeszcze dość często padające czujniki cofania. Ogólnie rzecz ujmując auto jest niesamowicie komfortowe, ale mnogość usterek, szczególnie elektroniki, zdecydowała, że nie kupiłbym ponownie francuskiego auto. Poza tym mechanikom w Polsce dużo łatwiej zdiagnozować auto np. niemieckie, bo po prostu jeździ ich w Polsce zdecydowanie więcej i częściej je naprawiają, niż auto francuskie. Pozdrawiam forumowiczów.

Auto:
Peugeot 406 2.0 HDi 110 KM 2000 r.

Postprzez Łukasz » 4 sie 2017, o 23:53

Dzięki Toms33 za ten obszerny opis.
Ciekawe czy miałbyś takie problemy z modelem po lifcie po 2007 roku.
Ogólnie udało Ci się kupić samochód z bardzo niskim przebiegiem 125 tys. km z pewnego źródła i pewnie jesteś drugim właścicielem. Szkoda, że przytrafiły Ci się te pechowe usterki. Nie powinny się zdążyć w takim samochodzie.
Jaki masz teraz przebieg ?
Obrazek

Auto:
407 2.0 HDI '09

Postprzez kubala » 6 sie 2017, o 08:42

Ja polecam jak najbardziej to auto. Moj egzemplarz 2009r 2.0 HDI 140km odkupiony od ASO w niemczech po 1 wlascicielu przy kupnie przebieg 156tys. Teraz przebieg 200500km wymiany to olej klocki tarcze sworznie z przodu 4szt. Laczniki stabilizatora przod tyl koncowki wraz z drazkami. Na moje wlasne niedbalstwo wymienione 2 wtryski ( nie tankuje ulepszanych paliw typu vpower/ultimate!!!) I kpl sprzegla zaraz po kupnie bo zardzewiały zapadki w sprzegle typu sac i za gleboko wskoczylo co spowodowalo slizganie sie sprzegla. Z elektronika zero najmniejszych problemow. Czujniki parkowania com itp wszystko w jak najlepszym porzadku :)
Kolejne moje auto to bd 508 z tym samym silnikiem :)
Nie chce niemca bo na podworku serwisuje 2 sztuki tez w miare nowe bo 2006 i 2008r w porownaniu do mojego to szroty :)

Pozdrawiam

Auto:
Peugeot 407SW, 2.0, 2005

Postprzez Toms33 » 7 sie 2017, o 08:18

Witam ponownie,
Obecnie mam przejechane 184 tys. km. Tak jak pisałem trzy lata byłem bardzo zadowolony z auta. Jeździło fajnie i nic się nie psuło, ale po przekroczeniu magicznej granicy 12 lat zaczęły się schody. Nie wiem czy elektronika po tylu latach zaczyna szwankować w każdym peugeocie czy tylko ja mam takiego pecha. W sumie usterki, które staram się usuwać nie są zbyt kosztowne, ale strasznie irytujące. Ostatnio zdignozowałem w nexi, że padł mi czujnik parkowania prawy wewnętrzny. Faktycznie po zdemontowaniu ewidentnie się rozhermetyzował i wilgoć zrobiła swoje. Zakupiłem drugi zamontowałem i wszystko zaczęło działać. Niestety rano odpalam auto wbijam wsteczny i zonk, system nie działa. Po około 3 godzinach odpalam auto wbijam wsteczny system działa (ręce opadają). Podobnie z ABS zaświecił się błąd. Średnio kilka razy dziennie się pojawiał. Zamówiłem czujnik ABS i od tego momentu ani razu błąd się nie zaświecił :x . Wcześniej jeździłem niemieckimi autami, choć było to dość dawno: seatem toledo (hiszpański niemiec) i golfem III 1.9 tdi, którego mam do dziś (auto ma już 19 lat) i nigdy nie byłem przyzwyczajony do tylu usterek w jednym aucie. Seata sprzedałem po trzech latach bo brakowało w nim klimy, ale golfem żona jeździ do dzisiaj i jedno mogę powiedzieć, że jest to auto którego nie da się zajeździć. Przebieg obecnie ma 454 tys. km i nic w silniku nie robione (nawet turbiny jeszcze nie wymieniałem). Szkoda, że takie bezawaryjne auta to już dzisiaj historia. Pozdrawiam wszystkich.

Powrót do Ogólne