Chce kupić Peugeota 407

Auto:
Peugeot 407 1.6 HDI, 2009

Re: Chce kupić Peugeota 407

Postprzez Mikolaj127 » 1 wrz 2016, o 09:28

Witam,

Jeżdżę 407 1.6 HDI już 2 lata, wcześniej jeździłem 406 1.8 i 2.0 w benzynie.

Co do utrzymania 2.0 będzie to chyba najrozsądniejsza opcja. Silnik dobrze znany i mechanicy nie powinni mieć kłopotów z obsługą.
Szwankować mogą czasem cewki zapłonowe, ja u siebie wymieniałem za około 450 zł w benzynie.
Zawieszenie przednie jest w miarę dobre, ale niektóre markowe elementy mogą być drogie. Na pewno jest dużo taniej, niż w VW i Audi, ale tylne zawieszenie z kolei trochę droższe.
W moim kombi w 407 tylne amortyzatory wytrzymały bez wymiany 175 tys. km.
Słaby wyświetlacz między zegarami i na konsoli centralnej.
Ogólnie nie sprawia mi większych problemów, z poważniejszych awarii miałem jedynie wymianę skraplacza, ale miał dziurę od kamienia :/.

Auto:
Peugeot 407

Postprzez Tomi » 2 lut 2017, o 11:16

Jeśli jeździsz mało i głównie po mieście to ja bym wybrał benzynkę. Diesel jest na trasy i po mieście, na krótkich trasach to tylko będzie się zapychać... Dodatkowo to co sam wymieniłeś, FAP, dwumas, turbo... to są duże koszty... Niby benzyniak będzie spalał więcej ale perspektywy na cene ON nie są dobre a raczej tragiczne.

Auto:
Peugeot 407 SW 2.0Pb 136KM

Postprzez Angler » 13 paź 2017, o 21:07

Witam. Jestem posiadaczem 407ki SW od miesiąca. Wybór silnika to jak zawsze w moim przypadku benzyna, padło na 2.0 a trafił się 136KM. Szczerze to nie wiem jakie są istotne różnice miedzy 136 a 140KM. W moim nie ma filtra paliwa :) co jeszcze to nie wiem.
Jak każdy szukałem auta w jak najlepszym stanie, znalazłem egzemplarz z 2005 świeżo sprowadzony ze Szwecji. Przebieg 240tys. karoseria i lakier w bardzo dobrym stanie, silnik pracuje bardzo dobrze.
Po wizycie na warsztacie nadeszła chwila prawdy choć nie jest źle :)
Na dzień dobry do wymiany tarcze i klocki tył, łożysko prawe koła tył ( o tym wiedziałem od początku), simering półosi lewej i przy okazji wymiana oleju w skrzyni.
W zawieszaniu jedynie prawy drążek kierowniczy, no i po tym geometria do ustawienia.
Jak na leciwe auto to nie jest technicznie źle.
Natomiast konia z rzędem temu kto znajdzie egzemplarz gdzie będzie działać :
-tylna wycieraczka
-podgrzewanie we wszystkich siedzeniach (u mnie działa tylko kierowcy)
-czujniki parkowania
-klapy nawiewu (u mnie padły obie)
-wyświetlacz w licznikach bez rozlewania się
-działający zamek tylnej szyby (w klapie) to też rzadkość, przeważnie jest zepsuty albo odłączony bo ponoć ta szyba z czasem lubi się sama otwierać podczas jazdy, u mnie działa tylko z pilota.
Do tego komunikaty o żarówkach stop i kierunkowskazów to norma do puki się nie poprawi masy tylnych lamp.
Na diagnostyce wyskoczył tylko jeden problem z czujnikiem wilgotności w kabinie więc tu tez nie jest źle.
Na szczęście działa mi roleta dachu (jeszcze :D ) to był jedyny egzemplarz w którym to działa.
Jak ktoś się decyduje na 407 to musi się przygotować na standardowy pakiet usterek, mw taki jak mój.
Większość da się usunąć bez finansowej tragedii, zwłaszcza jak umie się trzymać śrubokręt w ręce i ma tylko jedną rękę lewą :D
Do tego standardowo po zakupie do wymiany olej, wszystkie filtry, świece i rozrząd, ale to już taki mój nawyk :)
Chciałem kupić 407 i znałem z opisów to auto, więc zakupiłem je ze świadomością że te usterki są typowe i na 99% będą w moim aucie, no i są.
Więc jeżeli się ktoś decyduje to musi się z tym pogodzić.
Mimo to jestem zadowolony, auto prowadzi się bardzo dobrze, nie jest za miękkie ale takie w sam raz, silnik żwawo sobie z nim radzi. Spalanie w moim przypadku, a właściwie żony :) bo ona nim jeździ do pracy to 8,1l (wg kompa) ale jest to jazda poza miasto, 15km prostej drogi i dwa ronda po drodze więc lajtowo. W mieście spija 10l.
W przyszłym roku jak auto nie będzie robić większych problemów to je zagazuję.
Na koniec napiszę tylko że nie ma aut idealnych, zawsze jest coś za coś.
W tym przypadku, niska cena zakupu w porównaniu do germanskych vagonów, bardzo bogate wyposażenie, bajerancki dach, i jeszcze bardziej bajerancki wygląd za spory pakiet mniej lub bardziej denerwujących usterek. Niektóre da się usunąć na amen a niektóre będą upierdliwe. Taki jest 407 i kupno egzemplarza gdzie wszystko działa na 100% jest nie możliwe. Jak ktoś pisze w ogłoszeniu że jest 100% sprawne to chyba je pisał po pijaku :D

Auto:
Mazda 323

Postprzez bkroy » 23 gru 2018, o 22:31

Witam,
Planuję zakup P407, wersja SW, silnik 2.0 lub 1.8 docelowo do LPG. Pytanie czy po fl te samochody sprawiały trochę mniej problemów?? Czytam o usterkach to płakać się chce. Moja 24 letnia mazda z ustrek to ma jedną - nie działa już centralny (i to nie dlatego, że padł w samochodzie, tylko pewnie styk w pilocie się wytarł ze starości - auto się zamyka z pilota, ale otwiera tylko z klucza).
Poprzednia strona

Powrót do Ogólne