Stag do 407 - jak się sprawdza?

Auto:
Mazda 323

Stag do 407 - jak się sprawdza?

Postprzez bkroy » 23 gru 2018, o 22:27

Witam,
Rozważam zakup samochodu P407 + benzyna (2.0, ew. 1.8), raczej wersja po fl (od 2008)?
Za P407 przemawia oceniając ogłoszenia cena tego samochodu. Generalnie w tym segmencie samochodów tylko bliźniaczy C5 jest tańszy. Wszyscy konkurenci o wiele bardziej trzymają cenę. O dziwo można znaleźć taniej P407 od np. Fiesty tego samego roku (2008-2010).

Pytanie zasadnicze - jak ten samochód w silniku 2.0 (140-143 KM) znosi LPG? Czy silnik w ogóle nadaje się do zasilania go gazem?
Pytanie dodatkowe - jak w ogóle sprawuje się ten samochód (nie chodzi o pracę z LPG). Jakie są jego najsłabsze strony? Naczytałem się trochę o typowych usterkach elektronicznych i mam nadzieję, że po fl sporo z nich naprawiono (pracuję w motoryzacji, trochę wiem jak wygląda praca nad modelem - do fl zbierane są wszystkie bóle itd, po fl projekt się zamyka bo rozpoczynają się prace projektowe nad kolejną generacją samochodu). Stąd to co mogło boleć przed fl, jeżeli usunięcie usterki nie było ultra drogie, to powinno się usunąć po fl...

Pozdr.

Auto:
Peugeot 407 1.8

Re: Stag do 407 - jak się sprawdza?

Postprzez klakson » 7 lut 2019, o 16:58

Citroeny potrafią być na gazie problematyczne. Z reguły wynika to z nadmiaru elektroniki.
Mimo wszystko można sobie poradzić https://lpgmasters.pl/regulacja-lpg-na-korekty-obd/ . To jednak wymaga żeby był dobry doświadczony gazownik.

Auto:
407SW_2006_2.2_163KM_LPG (EW12 J4)

Re: Stag do 407 - jak się sprawdza?

Postprzez ravanson » 30 kwi 2019, o 12:11

Moje 407 lata ze Stagiem, co prawda przed liftem i z motorem 2.2 PB

Pierwsze co rzuca się w oczy po przejechaniu kilkunastu km to opadający wskaźnik paliwa mino pracy na LPG. Można wstawić dodatkowy emulator resetujący wskaźnik, wtedy masz wskazany realny poziom paliwa. Ja nie mam, przyzwyczaiłam się, po dłuższej trasie zgaszeniu - uruchomieniu silnika wskaźnik pokazuje prawidłowy poziom.

Po 10kkm padł wskaźnik poziomu gazu, wymieniony na gwarancji.

Po kolejnych 10kkm potrzebna była wizyta w innej firmie montującej gaz, w celu regulacji dawkowania lpg, auto szarpało paliwo dużo za dużo, na kompie cały czas problemy z nieprawidłowym składem mieszanki, check engine, chwilowy brak mocy.

To tyle z problemów, po korekcie auto pali 2l gazu mniej, problemów brak. Generalnie jestem zadowolony, to moje pierwsze auto z lpg wiec nie mam porównania. W tej chwili 40kkm przejechane, instalacja działa w automacie, jedyne co trzeba robić to tankować. Serwis gazowy robie co 10kkm.
Mam nadzieję że trochę Ci to pomoże :D

Powrót do LPG