Klimatyzacja

Auto:
407 2.0

Re: Klimatyzacja

Postprzez ryszard trzupek » 25 kwi 2015, o 19:02

wymiana klapek

Auto:
peugeot407SW 2,0 DIESEL 136KM

Postprzez piotrek407 » 30 maja 2015, o 18:36

Witam. Mam problem z klimatyzowanym schowkiem. Niestety nie chłodzi a ...grzeje. Nawet na ustawieniu minimalnej temperatury ( z nawiewów leci zimne powietrze ) a w schowku z otworu wylotowego leci bardzo ciepłe powietrze. Także kiedy pozamykam wszystkie kratki od nawiewu w samochodzie, to w schowku oczywiści silniejszy nadmuch, ale ciepłego powietrza. Czy może ktoś wie co tym fantem zrobić ?

Auto:
Peugeot 407 2.0HDI

Postprzez wolek92 » 22 lip 2015, o 22:00

Parę Dni temu sprawdziłem szczelność klimatyzacji odgrzybiłem i nabiłem lecz po paru dniach stwierdzam że coś jest nie tak z moją klimatyzacja.Nie chłodzi tak jak powinno owszem leci zimniejsze powietrze ale napewno nie tak powinna działać klima.Jest to mój pierwszy samochód z klimatyzacja i może coś robię źle ale nie wydaje mi się.Jakieś pomysły?Klimatyzacje posiadam dwustrefową.

Auto:
Peugeot 407 SW 1.6 HDI

Postprzez sajan » 21 sie 2015, o 08:27

Szanowni forumowicze, mam problem z zimnym nadmuchem od strony pasażera w moim 407. Mam klimatyzację dwustrefową i przy ustawieniu na Lo/Lo, po stronie kierowcy nawiewa około 10c, natomiast po stronie pasażera 17c (temperatura na zewnątrz 23c).
Wymieniłem już pękniętą klapę mieszalnika po prawej stronie (metodą http://p407coupe.blogspot.com/?view=classic).
Mając otwarty mechanizm upewniłem się, że klapa domyka stronę ogrzewania. Mimo to, problem w dalszym ciągu występuje.

Macie jakiś pomysł co może spowodować takie zachowanie?
Czy możliwe, żeby parownik od strony pasażera aż tyle cieplejszy?

Auto:
Peugeot 407

Postprzez wariax » 1 gru 2015, o 22:56

wolek92 napisał(a):Parę Dni temu sprawdziłem szczelność klimatyzacji odgrzybiłem i nabiłem lecz po paru dniach stwierdzam że coś jest nie tak z moją klimatyzacja.Nie chłodzi tak jak powinno owszem leci zimniejsze powietrze ale napewno nie tak powinna działać klima.Jest to mój pierwszy samochód z klimatyzacja i może coś robię źle ale nie wydaje mi się.Jakieś pomysły?Klimatyzacje posiadam dwustrefową.

Sam robiłeś, czy w jakimś serwisie? Jak to drugie, to jechałbym na poprawkę w ramach gwarancji.

Auto:
Peugeot 407 2.0 PB ST Komfort

Postprzez sebix » 25 paź 2016, o 15:33

wariax napisał(a):
wolek92 napisał(a):Parę Dni temu sprawdziłem szczelność klimatyzacji odgrzybiłem i nabiłem lecz po paru dniach stwierdzam że coś jest nie tak z moją klimatyzacja.Nie chłodzi tak jak powinno owszem leci zimniejsze powietrze ale napewno nie tak powinna działać klima.Jest to mój pierwszy samochód z klimatyzacja i może coś robię źle ale nie wydaje mi się.Jakieś pomysły?Klimatyzacje posiadam dwustrefową.

Sam robiłeś, czy w jakimś serwisie? Jak to drugie, to jechałbym na poprawkę w ramach gwarancji.

Dlatego lepiej na czyszczenie klimy jechać do serwisu... W Warszawie tani a porządny serwis to www.perfectclima.pl

Auto:
Peugeot407

Postprzez palący » 30 sie 2018, o 03:44

efotografik napisał(a):Był wymieniany filtr kabinowy ?
Zakładając, że filtr był wymieniany firma, która odgrzybiała zna się na tym dobrze ?, ma dobrą renomę ? Nieraz można trafić na pseudo znawców.

Dokładnie. Raz sam się naciąłem na takich. Teraz z klimą jadę do serwisu,który tylko klimatyzacją samochodową się zajmuje i ma do tego odpowiedni sprzęt,jak np.ozonator. A cenowo wychodzi wcale nie drożej.
Poprzednia strona

Powrót do Klimatyzacja