Montaż tabletu na stałe

Auto:
407 EW10a RFJ sedan 406 EW10J4 RFR też sedan

Montaż tabletu na stałe

Postprzez jsand » 9 lut 2017, o 18:10

Dzień dobry.
Wpadł mi w oko taki temat
http://p407coupe.blogspot.com/2015/12/w ... o-rd4.html
Link podany za zgodą autora blogu.

Stwierdziłem że to nie najgorszy pomysł, choć ja miałem inną motywację. Chodziło mi przede wszystkim o wygodną, załączaną i wyłączaną automatycznie z kluczyka nawigację, której nie trzeba by chować z uchwytu przy każdym postoju.

Ponieważ radio sobie, a nawigacja sobie, nie znalazłem sposobu na odtwarzanie przez głośniki fabryczne komunikatów podczas słuchania radia, płyty itd., trzeba by w momencie kiedy tablet wysyła komunikat głosowy przełączać na chwilę wejścia w radiu na input 2 i z powrotem na radio, a to by już trzeba było chyba po can-ie zrobić. Taki dobry to ja nie jestem. Dlatego pod fotelem kierowcy wylądowała listwa z głośnikami zdemontowana z monitora DEEL, a regulacja głośności wyciągnięta na zaślepkę obok pokrętła podgrzewania fotela kierowcy. Efekt głosowy jest taki jakby komunikaty szły z głośników fabrycznych, oczywiście do słuchania muzyki to się za bardzo nie nadaje, za to można niezależnie od radia regulować głośność komunikatów.
Głośniki.JPG
Głośniki
Regulacja głośności.JPG
Regulacja głośności
Głośniki pod fotelem kierowcy.JPG
Głośniki pod fotelem kierowcy

Zasilacz był w wersji do gniazda zapalniczki, ale okazało się że się przegrzewa i okresowo wyłącza w czasie jazdy na co reagował Tasker usypiając i i wybudzając na zmianę tablet więc dostał radiator i wentylatorek i wylądował pod tabletem, a zasiliłem go z przewodów do gniazda zapalniczki.
Zasilacz pod tabletem.JPG
Zasilacz pod tabletem
Zasilacz po modach 3.JPG
Zasilacz po modach 3
Zasilacz po modach 3.JPG
Zasilacz po modach 3
Zasilacz po modach 2.JPG
Zasilacz po modach 2
Zasilacz po modach 1.JPG
Zasilacz po modach 1

Tablet nie jest mocowany, leży w gąbkch dociśnięty ramką.
Tablet pod maskownicą.JPG
Tablet pod maskownicą
Tablet zamontowany.JPG
Tablet zamontowany

Tablet jest wybudzany i usypiany obecnością napięcia na gnieździe zapalniczki przy pomocy apki tasker.

Ramka została wyrzeźbiona z mojej starej od wyświetlacza typu C z mini schowkiem (radio RD-4).
Daszek fabryczny z serviceboxa za 150 zł. Ciekawe na jakie kraje takie montowali? Opisany w linku do bloga kolegi Michała. Wersja tańsza .
Daszek z wyświetlaczem.JPG
Daszek z wyświetlaczem

Tablet to Lenovo TAB – 2 A7-30 na początku z andkiem 4.4 kitkat, a teraz na 5.1 lollipop. Rewelacją dla tego tabletu jest mały pobór mocy na uśpieniu nawet na poziomie tylko 2-3-% na dobę, ale to na kitkeacie, niestety na lollipopie nie jest już tak różowo, nawet do 20% na dobę, a czasem uruchamia się jakiś proces którego nie mogę namierzyć i wyładowywuje uśpiony tablet nawet w dwie, trzy godziny. Chyba spróbuję downgrade, ale nie chciałbym uceglić tableta. Z łapaniem fixa nie ma problemu, potrafi złapać nawet w garażu pod betonową płytą i dwoma poziomami ponad garażem, ale nie zawsze. Na zewnątrz łapie praktycznie od strzała.

Nawigacji używam różnych, najczęściej Waze, Mapsme lub Google, Z innych programów to w zasadzie tylko Obdscope lub Torque (Elm z bluetoothem). Czasem Youtoube, Earth i sporadycznie wszystko co andek oferuje . Robiłem próby z podłączeniem kamerki, ale mam problem z OTG niestety na razie nie rozwiązany.

Koniec 1.JPG
Koniec1
Koniec2.JPG
Koniec2
Pozdrawiam JS

Auto:
peugeot 407 sw

Re: Montaż tabletu na stałe

Postprzez rusinekwrc » 14 lis 2017, o 00:35

witam mam pytanie jest mi Pan w stanie pomoc w realizacji takiej modyfikacji? oczywiście zdalnie, potrzebuje kilku porad najważniejsza to jak poradzić sobie z taskerem chodzi o wybudzanie i usypianie, będę tez montował kamerę cofania otg, bede wdzięczny za odpowiedź

Auto:
Peugeot, 407, 2.0 HDI, 2004

Postprzez dzony199 » 4 gru 2017, o 19:25

Ja tez przeprowadziłem taka modyfikacje w swoim Peugeocie. Jeśli chodzi o OTG to niestety ale jest to zależne wyłącznie od tabletu. Tez mam lenovo tylko tab 3 i nie posiada ono możliwości podłączenia kabla OTG. Ja narazie nie potrzebuje wyłączania żadnych aplikacji podczas uruchamiana auta wiec tabletwzudza się gdy dostanie prąd i nie wygasza gdy ma ladowanie ( lecz przyciemnia się, szczególnie przydatne w nocy, po dotknięciu dostaje maksymalne podświetlenie) a gdy wyłącze auto wygasza się całkowicie i spokojnie wytrzymuje tydzień bez ładowania.

Auto:
Pegueot 407

Postprzez Codimoki » 22 paź 2018, o 10:09

Niestety te zdjęcia się niewyświetlają

Auto:
407 EW10a RFJ sedan 406 EW10J4 RFR też sedan

Postprzez jsand » 27 paź 2018, o 06:09

Rzeczywiście, postaram się w niedzielę dodać zdjęcia jeszcze raz.
Pozdrawiam JS

Powrót do Instrukcje