Silnik 2.0 HDI spalanie 10 l/100 i liczy od 30 km/h

Auto:
Peugeot 407 2.0 HDI

Silnik 2.0 HDI spalanie 10 l/100 i liczy od 30 km/h

Postprzez MASSE » 24 gru 2018, o 23:33

Dzień dobry.

W pierwszej kolejności to pragnę się przywitać ponieważ jestem tu nowym użytkownikiem.

W drugiej kolejności odpowiem na podstawowe pytanie:

Tak szukałem informacji, ale nie znalazłem odpowiedzi.

W trzeciej kolejności opiszę swój problem.

Otóż:

Posiadam Peugeota 407 z roku 2006 i silnikiem 2.0 HDI od prawie 4 lat.

Problem polega na tym, że:

W lecie tego (2018) działo się z nim coś takiego, że przy każdym gaszeniu silnika paliło bezpiecznik o numerze F14. Winę za to zwaliłem na kontroler czujników cofania i po oczyszczeniu styków w module sterującym czujnikami ( tym w bagażniku ) problem zniknął.

Obecnie:

Od pewnego czasu tj. około 3 tygodni moje autko spala ok. 10,5 L/100km. Nigdy tak się nie zachowywał (niezależnie od pory roku więc teoria o niskich temperaturach odpada).

Jednocześnie ( i to jest najciekawsze ) spalanie chwilowe na wyświetlaczu wyświetla się dopiero po przekroczeniu prędkości 30km/h, dzieje się tak wręcz idealnie za każdym razem to znaczy, że zawsze jest ta granica 30 km/h. Jeśli jadę powyżej tej prędkości to wskazania są normalne po zwolnieniu poniżej tej prędkości automatycznie na wyświetlaczu pojawiają się kreski i nie wskazuje spalania. Z pozostałych moim zdaniem istotnych informacji to samochód zachowuje się właściwie normalnie, jednak wydaje mi się, że może być nieco żwawszy i lepiej reagujący na pedał gazu, jednak może to być złudne wrażenie, bo zawsze ( tak mi się wydaje ) w zimie lepiej reagował na gaz.

Po podłączenie do LEXI nie wyskakuje żaden błąd.

Bardzo proszę o sugestie, gdzie można szukać przyczyny.

Z pozdrowieniami.
Mateusz

Auto:
w trakcie

Re: Silnik 2.0 HDI spalanie 10 l/100 i liczy od 30 km/h

Postprzez asart » 19 mar 2019, o 14:42

w każdej 407 komputer wyświetla spalanie dopiero powyżej prędkości 30km/h (tak jest napisane w instrukcji obsługi którą łatwo znajdziesz w sieci). masz automat czy manual? jakie było wcześniejsze spalanie? jak mierzysz spalanie, w sensie czy podajesz wartość z wyświetlacza, czy obliczasz z tankowania??

Powrót do Diesel