407 2,0i 16V termostat sterowany elektrycznie i skoki temp.

Auto:
Peugeot 407 2.0 benzyna 140 KM

407 2,0i 16V termostat sterowany elektrycznie i skoki temp.

Postprzez s4r3k » 17 lip 2015, o 11:38

Witam,
Posiadam Peugeot 407 2.0 140 KM. Mam problem ze skokami temperatury układu chłodzenia. Problem rosnącej temperatury pojawia się podczas powolnej jazdy (np. w ruchu miejskim), na trasie raczej nie występuje. Wskazówka od temperatury wchodzi na czerwone pole, zaraz później załącza się termostat i dosyć szybko temperatura spada. Objaw jest dziwny ponieważ najpierw przy temp. około 110 stopni załącza się wentylator na 1 biegu, później na 2 biegu, a dopiero na końcu otwiera się termostat. Dodam że jest to termostat sterowany elektrycznie, w żadnym sklepie nie jest dostępny, a w serwisie nie wiedzą czy przyjdzie taki czy zwykły. Udało mi się kupić drugi na allegro, po wymianie problem jest ten sam. Oprócz tego wymieniłem czujnik temperatury w bloku silnika. Czytałem że niektórzy wstawiają zwykły termostat, a na kabelek od sterowania zakładają rezystor, ale chciałbym jeszcze potwierdzić czy wszystko po takiej operacji działa dobrze, np. czy nie występuje problem z niedogrzaniem silnika itp.. Czy ktoś miał podobny problem ? Proszę o rozwiązanie.

Auto:
Peugeot 407 SW, 2.0 benzyna, 2006r.

Re: 407 2,0i 16V termostat sterowany elektrycznie i skoki te

Postprzez spoxik07 » 30 cze 2019, o 11:02

Witam, pewnie do tego czasu już sobie poradziłeś z problemem. Mam identyczne objawy, wymieniłem termostat na taki sam, po tygodniu znowu sie zacina. Da radę bez problemu wstawić zwykły mechaniczny? I właśnie co z tą kostką? Coś wpinać do niej czy nie? Znalazłem kiedyś instrukcję wymiany tego termostatu tylko w Citroenie C5, tam było napisane, że można założyć zwykły i działa, tylko nic nie wspomniane było o kostce od sterowania.

Powrót do Chłodzenie Silnika