Auto Części Zielonki - Sklep z częściami do Peugeot

Znikający Olej

Auto:
Peugeot 407 SW 2.0 HDI

Re: Znikający Olej

Postprzez dak.bzg » 9 sie 2015, o 16:10

Kolego DOMGEO, minęły 2 miesiące od wymiany oleju, czy możesz się podzielić uwagami? Opisane problemy pozostały, czy może coś się zmieniło?
Pozdrawiam

Auto:
Peugeot 407 1.8 2004

Postprzez zbych-j » 21 lut 2016, o 20:31

witam kolegów.Postanowiłem zarejestrować się na forum,ponieważ miałem taki sam problem z wyciekiem oleju przy mojej 407 1.8 benzyna. Auto brało olej w dużych ilościach, ok 0.8 litra na miesiąc (przebieg 272000 km) Przy czym olej kapał na łączeniu skrzyni biegów i silnika i tylko w czasie pracy silnika.Mechanik stwierdził że do wymiany będzie uszczelniacz na wale korbowym.Po wyciągnięciu skrzyni biegów i wymianie uszczelniacza okazało się że problem pozostał.Następna diagnoza to wyciek ze skrzyni biegów lub pęknięta miska olejowa.Znowu kanał,wyjęcie skrzyni biegów, wymiana uszczelniacza skrzyni,dokładne sprawdzenie miski olejowej. Po ponownym zamontowaniu skrzyni okazało się że olej nadal cieknie. Mechanik rozłożył ręce i powiedział że ten typ tak ma i prawdopodobnie przy tym przebiegu silnik nadaje się do wymiany. Postanowiłem sam się za to wziąść, a o pomoc poprosiłem kolegę. Po ponownym rozmontowaniu skrzyni biegów i sprzęgła okazało się że w tylnej części silnika jest wkręcany brok kanału olejowego który się po prostu poluzował.Wystarczyło go dokręcić kluczem imbusowym i problem zniknął. Zbliża się następna wymiana oleju a silnik wziął tylko 0.2 oleju.
Pozdrawiam Zbyszek.

Auto:
Peugeot 407 1.8 2005r

Postprzez Michał » 24 maja 2016, o 14:58

Witam
Chciałbym odświeżyć temat.
Miesiąc temu kupiłem 407 1.8 116KM z 2005r. Przebieg wyjątkowo niski - 81 000km (Samochód kupiony w polskim salonie z dokumentacją) Problem polega na tym, że znika olej. Silnik jest suchy jedynie mechanik stwierdził lekki wyciek spod uszczelki pod pokrywą. Mam 3 pytania.
1. Czy orientuje się ktoś jaka różnica w ilości oleju jest między min a max na bagnecie. Pytam bo chcę sprawdzić ile go ubywa na 1000km. Wiem, że mogę to sprawdzić dolewając olej ale najpierw chcę aby doszedł do minimum. Jak na razie po przejechaniu 1600km poziom zszedł z max do troszkę ponad pół miarki.

2. Silnik zalany jest olejem Total 5w40. Czy zmiana gęstości oleju może pomóc, trzeba lać taki jaki jest w instrukcji.

3. Ile może kosztować ewentualna wymiana uszczelniaczy zaworów plus części w przypadku potrzeby wymiany. (ceny dla W-wy).

Auto było eksploatowane na krótkich dystansach, podejrzewam, że stąd może być problem z braniem oleju.

Z góry dzięki za odpowiedź

Auto:
Peugeot 407, 1.8, 2006

Postprzez ptako2 » 3 sty 2017, o 17:01

Kolego mam ten sam problem i nie za bardzo mogłem ustalić przyczynę, ale zauważyłem pewną zależność.
Jeżeli pokonuje trasy i jadę powiedzmy w maksymalnie 2 osoby i nie kręcę go powyżej 4 tysięcy obrotów to nie pobiera mi wcale oleju.
Natomiast wystarczy aby jechały w samochodzie 4 osoby lub auto było porządnie załadowane to wtedy pobiera olej.
Świeży przykład. Trasa Zamość - Kłodzko (600km) w jedną stronę 3 osoby plus cały bagażnik: potrzebna była 0,5l dolewki oleju
Powrót we dwie osoby: nie wziął w ogóle (albo całkowicie niezauważalną ilość)
Mój wniosek/sugestia..ten silnik chyba jest za słaby do tej budy auta i silnik przy dużym obciążeniu prawdopodobnie "wspomaga się" olejem

Auto:
Peugeot 407 SW 1,8 2006

Postprzez Gregor.Zico » 31 sie 2017, o 19:42

zbych-j napisał(a):Po ponownym rozmontowaniu skrzyni biegów i sprzęgła okazało się że w tylnej części silnika jest wkręcany brok kanału olejowego który się po prostu poluzował.Wystarczyło go dokręcić kluczem imbusowym i problem zniknął.

Czy może ktoś napisać, gdzie konkretnie jest ten "brok kanału olejowego"?
Nie dość, że silnik spija olej, to jeszcze gdzieś z tyłu silnika mam wyciek, bo tył silnika jest mokry i osłona pod silnikiem od góry również jest mokra, od oleju oczywiście. Podejrzenie mechanika padło na czujnik położenia wałka rozrządu, ten na górze po lewej stronie silnika, bo było tam właśnie ponoć mokro. Niby został uszczelniony, ale po tygodniowej jeździe znowu jest mokro od oleju.
Załączniki
silnik tył.JPG
Fotka pożyczona z neta.
Poprzednia strona

Powrót do Benzyna