Drgania, pobór oleju powyżej 4tys obr 2.0 136 KM

Auto:
Peugeot 407 2.0 Benz 100kw 136KM

Drgania, pobór oleju powyżej 4tys obr 2.0 136 KM

Postprzez Yeno » 11 lis 2019, o 01:12

Dzień dobry,

na wstępie chciałbym się przywitać gdyż jestem nowy na forum. Przechodząc do rzeczy, zakupiłem nie dawno peugeota 407 z silnikiem 2.0 136 KM Benz z roku 2005 auto z przebiegiem pewnym 260 tys.
Mój problem polega na tym iż po odpaleniu czuć drobne drgania od silnika na całej karoserii przy tym gdy silnik jest odpalany z zimnego. Po przejechaniu paru kilometrów silnik się stabilizuje lecz przy jeździe gdy jest kręcony powyżej 3.5 4 (ale nie kręce go jakoś nie wiadomo mocno) tys obrotów spala znaczne ilości oleju tj. 0.25l na 200 km czytając różne artykuły w internecie można dostać bolączki gdyż rozwiązania sięgają od wymiany zapieczonych pierścieni poprzez wymiane oleju kończąc na całkowitym remoncie silnika. Dodam że w aucie jest jeszcze nie sprawny termostat który nie dogrzewa ów silnika do pełnych 90 stopni a I olej(nie wiem jakie oleje były dolewane tam wcześniej podejrzewam że możę byc zmieszane kilka marek 5w40) ani świece nie były wymieniane od nowego. Gdyż auto zakupiłem tydzień temu a wymienić to mogę dopiero za kilka dni (terminy u mechaników). W związku z powyższym mam pytanie. Czy rzeczywiście koniecznym może okazać się remont silnika z tego powodu? Czy wystarczy wymiana oleju dolanie jakiegoś ceramizera? Zakupiłem liqui moly zgodny z normami do tego auta 5w40.

Przy standardowej miejskiej jeździe oleju nie ubywa.

Auto:
Peugeot 407 2.0 Benz 100kw 136KM

Re: Drgania, pobór oleju powyżej 4tys obr 2.0 136 KM

Postprzez Yeno » 6 gru 2019, o 23:10

Wymiana oleju na liqui moly LIQUI MOLY LEICHTLAUF HIGH TECH 5W40 + 2x ceramizer do oleju i 1x do paliwa. Przejechane 1,5k i wygląda na to że nie wziął nic oleju, przy okazji wymieniłem uszczelki pokryw zaworów. Dalej występują drgania na zimnym lecz w miarę użytkowania(ceramizacji) przechodzą... im więcej wyjeżdżę tym po jakimś czasie już słabiej drga na zimnym.

Powrót do Benzyna